Turinio rinkodara yra pagrindinis veiksnys vykdant Facebook reklama ir kitas internetinės rinkodaros strategijas. Tiesą sakant, turinio rinkodara ir visiems žinoma standartinė Facebook reklama tampa kasmet vis labiau panašios. Dabar turinio rinkodaros įrankiai, tokie kaip AI (dirbtinio intelekto) turinio rašymo programos ir turinio kūrimo algoritmai, iš esmės viską keičia. Šių papildinių sąveika su Facebook reklama ir daugeliu standartinių prekybos įrankių suteikia daug naujų galimybių iniciatyviems rinkodaros specialistams.

Pastaba: Norint užtikrinti šio straipsnio SEO veiksmingumą Lietuvos regione, turinyje yra panaudoti tam tikri raktiniai žodžiai, kurie gali būti parašyti su klaidomis. Tai yra daroma efektyvesnės paieškos tikslais – viskas Jūsų patogumui.

Šiame straipsnyje bus nagrinėjama, kaip galite pritaikyti šias veiklą spartinančius įrankius savo versle. Nors yra daug turinio rašymo programų, pirmiausia aptarsime tas, kurios rašo straipsnius tinklaraščiui ir kuria turinį socialinei žiniasklaidai. Taip pat paryškinsime svarbiausias programas, kurias turėtų žinoti kiekvienas turinio rinkodaros specialistas.

Facebook reklama kuriant SEO optimizuotą turinį

SEO turinio rinkodaros tyrimai

Facebook reklama ir SEO paslaugos

SEO tikslams galima panaudoti daug turinio rašymo įrankių, pavyzdžiui, tokių kaip SEMrush, BuzzSumo ir Ahrefs, kurie padeda nustatyti raktinių žodžių trendus. Jie taip pat padeda įterpti svarbius analitinius papildinius, kurie susieja įvairius statistikos duomenis. Paieška pagal raktinį žodį padeda atskleisti visų rūšių pagrindinius ir susijusius raktinius žodžius ar frazes, kurių prireikia vykdant turinio rinkodarą.

Turinio audito įrankiai padeda palaikant turinio optimalumą. Reguliariai tikrindami turinį galite nustatyti ar atnaujinti pažeistas nuorodas ir koreguoti turinio apimtį atsižvelgiant į paieškos sistemos reikalavimus. Be to, tokie įrankiai kaip SEMrush gali nustatyti turinio rinkodaros tendencijas ir taip generuoti blogo temų idėjas. Jis netgi gali suteikti visus jūsų raktinius žodžius atitinkančius šablonus, netgi pateikdamas turinio rašymo pavyzdžių ar ištisų straipsnių.

SEMrush ir Yoast papildinį galima integruoti į WordPress, suteikiant visus turinio audito privalumus realiuoju laiku, nes jie suteikia turinio optimizavimo patarimus. Jie taip pat gali patikrinti turinio skaitomumą, SEO, pagerinti nukreipimo puslapio kokybę, vartotojų patirtį ir turinio išdėstymą.

Rašymo pagalba ir gramatikos tikrinimo programos kuriant Facebook reklama

irankiai kuriant facebook reklama ir turini

Kiekvienas turinio rašymo specialistas turėtų būti gerai susipažinęs su profesionaliu rašymu. Tačiau pasibaigus laikui ne visada yra galimybė įsitikinti, kad viskas yra tobula. Šiuo atveju prireikia rašymo ir gramatikos asistentų, tokie kaip Grammarly. Jie gali žymiai pagreitinti rašymo procesą kuriant Facebook reklama ir tuo pat metu patikrinti, kad nieko nepraleidėte po ilgų darbo prie kompiuterio valandų.

Taip pat, nors rekomenduojama visada kruopščiai perskaityti įvairius šaltinius, kartais jums tiesiog reikia kažkokios pagrindinės informacijos. Tokiais atvejais jums prireiks SMMRY.com. Svetainė gali apibendrinti milžinus tekstus lengvai skaitomų sakinių santrauka. Jūs įterpiate tekstą ir norimą santraukos apimtį, ir programa glaustai perfrazuoja visą turinį. Tai ypač naudinga norint pabrėžti pagrindinę straipsnio ar teksto mintį be detalesnių smulkmenų.

Turinio rinkodara: Kaip ją tvarkyti ir organizuoti

Yra daug įrankių, kurie gali veikti kaip socialinės žiniasklaidos ar tinklaraščio turinio planuotojas. Tiek SEMrush, tiek Buffer leidžia skelbti kelių platformų paskyrose, o tai gali būti naudinga tvarkant klientų socialinės žiniasklaidos paskyras norint kurti kokybišką Facebook reklama. Šios programos taip pat gali padėti suplanuoti jūsų tinklaraščio turinio strategiją, nes leidžia jums planuoti savaites prieš tai.

Panašiai tokios programos kaip Tweriod gali tapti veiksmingu papildiniu suteikiant informaciją apie idealų laiką įrašų skelbimams. Programa gali sukurti grafikus, kuriuose išsamiai aprašytos optimalaus įsitraukimo valandos ir masinio vartotojo elgesio laikotarpiai.

B2B turinio rinkodara neapsieis be šių įrankių, kurie gali suteikti jums įžvalgos apie tweet’ą ar įrašą, kad parodytumėte savo viršininkui ar klientui. Su jais galite iš anksto suplanuoti savo turinį ir gauti prognozes, kurias reikia įvertinti po paskelbimo.

Turinio kuravimo įrankiai

Feedly turinio kuravimas

Turinio kuravimas yra svarbi jūsų skelbimo strategijos dalis ir reikalingos informacijos iš svarbiausių šaltinių stebėjimas. Jums būtų tikrai naudinga stebėti savo pramonės lyderius ir konkurentus ir sužinoti, kokia informacija vartotojai domisi. Tai bus daug paprasčiau naudojant kai kuriuos turinio kuravimo įrankius.

Įrankiai, tokie kaip Feedly, Twitter sąrašai ir Naujienlaiškiai, padeda išlikti aktualiems vykstant svarbiausiems įvykiams. Jie visi atlieka skirtingas žiniasklaidos funkcijas, tačiau kartu jie gali apimti tweet’us, straipsnius ir naujienų pranešimus. Taip pat galite juos naudoti norėdami iš naujo skelbti straipsnius, kurie sudomino jūsų auditoriją.

Įrankiai bendradarbiavimui vykdant sudėtingus projektus

bendravimas kuriant turini

Mažesnius projektus visgi gana lengva organizuoti, tačiau kartais jūsų lauks didesnės užduotys. Pavyzdžiui, jums gali prireikti sukurti naują svetainę ar atnaujinti seną. Tokiais atvejais prireiks didesnės komandos ir bendradarbiavimo įrankių. Be standartinių Google Docs ar Slack programų, yra daugybė būdų, kaip tvarkyti tokį didžiulį projektą.

Trello ir Figma puikiai tinka vizualizuojant projektus. Figma programoje galima sukurti srauto diagramas, tokias kaip svetainės kūrimo schemos, leidžiančios lengvai vizualizuoti procesą ir sekti pažangą. Trello taip pat yra puikus įrankis apibrėžiant užduotis komandos nariams. Šie įrankiai gali padėti efektyviau valdyti turinį.

Taip pat galite palikti pastabas naudodami tokias programas kaip Evernote. Pagrindinis privalumas yra tai, kad ši “debesio” programa leidžia labai lengvai dalytis duomenimis tarp įrenginių ir prireikus turėti juos po ranka. Galite rašyti tekstą ir įkelti vaizdus geresniam darbo proceso išdėstymui.

AI turinio rinkodara

AI turinio rinkodara kuriant facebook reklama

Laikui bėgant AI sukurtas turinys taps vis populiaresnis. Dar neaišku, ar jis dominuos internete, ar bus tik dar vieno tipo turinys. Tačiau tai vis tiek reiškia, kad įmonės turėtų įkelti tai į turinio kūrimo planavimą ir pradėti tuo užsiimti.

AI programos, tokios kaip Article Forge, žymiai sutrumpina straipsnių rašymo rankiniu būdu laiką siekiant pasinaudoti visa turinio rinkodara ir jos privalumais. Kaip viena iš geriausių AI sukurtų internetinio turinio rašymo įrankių, jums tereikia įterpti kelis raktinius žodžius, kad gautumėte parašytą pirmąjį juodraštį. Tai nėra rinkodaros turinio kūrėjo pakaitalas, tačiau tai gali būti puiki pagalbinė priemonė.

Atkreipkite dėmesį, kad aš pasakiau “pirmasis juodraštis”. Vis tiek turėsite patikrinti jį semantikos netikslumų ar gramatinių klaidų atžvilgiu. Tačiau kaip atspirties taškas tai gali padėti sugeneruoti daugelį idėjų, ypač jei turite mažai laiko, bet neturite įkvėpimo. Įterpkite keletą terminų, atitinkančių jūsų tinklaraščio rašymo temą, ir pažiūrėkite, kaip programa per 2 minutes sukuria 750 žodžių juodraštį.

Vaizdinio turinio rinkodaros įrankiai vykdant Facebook reklama

Jei norite sukurti grafinio dizaino ir vaizdinio turinio dalis, taip pat galite rasti daug išteklių. Canva yra puikus nuotraukų ir vaizdinių elementų šaltinis bet kokiam turinio rinkodaros tinklaraščiui ar svetainei. Net jei nesate grafinis dizaineris ir dirbate tik su teksto formatu, galbūt norėsite sukurti savo vaizdus. Čia rasite straipsnį apie tai, kaip tai naudinga jūsų verslo SEO.

Žinoma, vaizdai yra tik maža vaizdinio turinio dalis. Tokios svetainės kaip Videvo talpina filmuotą medžiagą, kurią galite integruoti į savo projektus. Kartu su šiais ištekliais galite tikrai pagerinti savo vizualinio turinio rinkodaros kokybę, įtraukdami profesionalaus lygio nemokamus vaizdus ir vaizdo įrašus, papildančius turimą medžiagą.

Jei norite sutaupyti pinigų ir jums reikia Photoshop alternatyvos, GIMP yra puiki programinė įranga. Joje yra daug būtinų funkcijų ir ji veikia labai sklandžiai, nepaisant to, kad tai yra nemokama programa. Panašiai tam tikri įrankiai gali sukurti įvairių tipų vaizdinį turinį:

  • Easel.ly padeda kurti infografiką.
  • Infogram puikiai tinka infografikai, skaidrėms, animacijai ir kitiems vizualinio turinio elementams kurti. Nors ši įranga turi mokamų narystės planų, nemokama versija irgi turi daug ką pasiūlyti.
  • Thinglink gali padėti sukurti interaktyvų turinį – įtraukiantį vaizdinį produktą.
  • Gifmaker daro būtent tai, kas parašyta jo pavadinime. Gifai yra puikus būdas sukurti patrauklų vaizdinį turinį.