Google Paieškos Konsolė yra fantastiškas įrankis, kuris suteikia gausą privalumų SEO specialistams ir interneto rinkodaros specialistams. Šis instrumentas daug ko siūlo, ypač kai reikia rasti informacijos apie savo svetainę ir joje besilankančius žmones. Google Paieškos Konsolė gali būti ypač galingas rinkodaros įrankis ieškant ir kaupiant duomenis, kurie yra naudingi kiekvienam, turinčiam svetainę. Šiame straipsnyje bus siekiama pavaizduoti pagrindinius principus, pradedant naudoti konsolę, ir sužinoti, kaip patvirtinti savo svetainę.

Google Paieškos Konsolė: Įvadas

Google paieškos konsolė yra tinkama priemonė norint gauti daug naudingos informacijos, įskaitant vartotojo duomenis (kiek žmonių lankosi jūsų svetainėje, kaip jie randa jūsų puslapį), naudojamo įrenginio tipą (ar žmonės apsilanko jūsų svetainėje iš mobiliųjų įrenginių ar asmeninių kompiuterių), ir tai, kokie jūsų svetainės puslapiai yra populiariausi. Šis įrankis taip pat atlieka papildomas funkcijas, pavyzdžiui, leidžia vartotojams ištaisyti svetainės klaidas, pateikti svetainės struktūrą, ir sukurti ar patikrinti robots.txt formato failą.

Google paieškos konsolės savybė

Turėdami visą šią naudingą įžvalgą, siūlomą nemokamai, norėsite kuo greičiau pasinaudoti konsole. Štai kaip pradėti patvirtinimo ir prisiregistravimo procesą:

Pirmiausia prisijunkite prie Paieškos Konsolės paskyros ir pamatysite laukelį šalia mygtuko “Add property” (“Pridėti savybę“). Tai turėtumėte rasti išskleidžiamajame meniu (šalia kitų savybių sąrašo, jei jis jau rado kitą jūsų dažnai naudojamą URL). Įveskite URL – ir voila! Pridėjote savo pirmąją svetainę, tačiau ji vis dar nepatvirtinta. Ši proceso dalis tampa sudėtingesnė, nes yra daugybė patvirtinimo būdų, o tinkamiausias gali priklausyti nuo jūsų poreikių.

Patvirtinimo būdai

Google paieškos konsolė

Pagrindiniai lemiantys veiksniai, pasirenkant tinkamiausią patvirtinimo būdą, priklauso nuo to, kokias programas ir kokius kodus jums patogiausia naudoti. Atsižvelkite į tai, ar turite patirties dirbant su HTML, ar jums teks įkelti failus, ar pageidaujate paleisti kitas Google programas kartu su Paieškos Konsole. Aptarsime kiekvieną iš šių aspektų ir dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro pradedantieji vartotojai. Laikydamiesi vieno pasirinkto toliau išvardytų būdų, galėsite spustelėti mygtuką ir patvirtinti savo svetainę.

HTML žymos

HTML žymų metodas tinka visiems, žinantiems HTML. Šio tipo žymos skiriasi ir prisitaiko prie kiekvieno vartotojo, ir yra tiesiogiai susietos su juo. Galite patvirtinti savo svetainės nuosavybės teisę, pridėdami <meta> žymą prie nurodyto puslapio HTML. Tada Google gali patikrinti, ar metažyma yra teisingoje vietoje. Jei jie neras žymos, tai gali sukelti nemažai tolesnių painiojimų. Daugeliu atvejų Google praneš, kad įvyko klaida.

Pradėdami nuo Paieškos Konsolės skydelio, pasirinkite „Tvarkyti savybę“ (“Manage Property”), tada spustelėkite „Patvirtinti šią savybę“ (“Verify this property”). Jei parinktis „HTML žyma“ (“HTML Tag”) nerodoma skiltyje „Rekomenduojamas metodas“ (“Recommended method”), turėtumėte spustelėti žemiau esančią sritį „Kiti patvirtinimo metodai“ (“Other verification methods”) ir pasirinkti „HTML žyma“ (“HTML Tag”). Tai suteiks jums HTML kodą, kuris padės pabaigti patvirtinimo procesą. Nukopijuokite šį kodą ir atidarykite jį naudodami HTML redaktorių. Įklijuokite kodą savo svetainės HTML kodo skiltyje <Head>. Net jei jūsų svetainėje jau yra metažyma (arba bet koks kitas kodas skiltyje <Head>), vistiek turėtumėte įkelti šį kodą. Jei jūsų svetainėje dar nėra <Head> skilties, galite ją sukurti norėdami įvykdyti svetainės patvirtinimą. Taip pat nešalinkite kodo. Jei jį ištrinsite, svetainės patvirtinimas taps neaktyvus.

Jei metažymos nėra pagrindiniame jūsų svetainės puslapyje, Google negalės jos rasti. Pagrindinis puslapis dažnai pavadinamas index.html arba index.htm, tačiau jį galima pavadinti kitaip, atsižvelgiant į jūsų serverio konfigūraciją. Jei savo svetainei redaguoti naudojate žiniatinklio arba „WYSIWYG“ redaktorių, įsitikinkite, kad pasirinkote parinktį „Redaguoti HTML“ (“Edit HTML”), arba kad redaguojate puslapio šaltinio kodą.

HTML failai

Google paieškos konsolės failai

Kitas HTML pagrįstas metodas yra failų naudojimas. Panašiai kaip HTML žymoje, tai taip pat priklauso nuo kiekvieno vartotojo. Norėdami įkelti HTML failą, turite rasti, kur įkelti failus svetainės šakniniame kataloge. Paieškos konsolės skydelyje pasirinkite „Tvarkyti svetainę“ (“Manage site”), tada – „Patvirtinti šią svetainę“ (“Verify this site”). Jei „HTML failo įkėlimo“ (“HTML file upload”) nėra „Rekomenduojamų metodų“ (“Recommended method”) sąraše, jis turėtų būti pateiktas skiltyje „Kiti patvirtinimo metodai“ (“Other verification methods”).

Jūsų bus paprašyta atsisiųsti HTML failą, tada galėsite jį įkelti į nurodytą vietą. Nekeiskite failo turinio ar net pavadinimo. Bet kokių pakeitimų rezultatas bus tas, kad Google paieškos konsolė negalės patvirtinti svetainės. Įkėlę HTML failą, grįžkite į Paieškos konsolę ir spustelėkite „Patvirtinti“ (“Verify”). Jei viskas įkelta teisingai, pamatysite puslapį, kuriame bus pranešta, kad svetainė sėkmingai patvirtinta. Patvirtinę savo svetainę naudodami šį metodą, neištrinkite HTML failo iš savo svetainės. Jei jį ištrinsite, svetainės patvirtinimas taps neaktyvus.

Patvirtinkite Google Paieškos Konsolę per DNS teikėją

Google paieškos konsolė DNS

DNS teikėjas (arba domeno vardo teikėjas) yra įmonė, iš kurios įsigyjate domeną. Jis host’ina – teikia serverį – jūsų svetainei, todėl jį taip pat galima naudoti kaip patvirtinimo priemonę. Šis patvirtinimas suteikia jums įgaliojimą iš DNS tiekėjo, kas įrodo, kad esate pagrindinio domeno ir visų su juo susijusių padomenių bei pakatalogių savininkas. Tai idealus pasirinkimas visiems didelę svetainę turintiems vartotojams.

Pasirinkę „Domeno vardo teikėjas“ (“Domain name provider”) kaip patvirtinimo metodą, turite pasirinkti vieną dažniausiai naudojamų teikėjų, pavyzdžiui, namecheap.com. Jei jūsų paslaugų teikėjo nėra šiame sąraše, pasirinkite „Kita“ (“Other”) ir gausite instrukcijas, kaip sukurti savo paslaugų teikėjo DNS TXT įrašą. Jei DNS TXT įrašas jūsų paslaugų teikėjui netinka, vietoj to turėsite galimybę sukurti CNAME įrašą.

Paieškos Konsolės susiejimas su Google Analytics

Jei jau esate Google Analytics (GA) vartotojas, ši parinktis gali būti jums patogiausia. Norėdami pradėti, turite mokėti patikrinti svetainės HTML kodą. Dabar turite įsitikinti, kad Google Analytics stebėjimo kodas yra įkeltas į jūsų pagrindinio puslapio kodo skiltį <Head>. Tai turėtų būti jūsų analytics.js arba gtag.js fragmentas. Google Paieškos Konsolės skydelyje pasirinkite „Tvarkyti svetainę“ (“Manage site”), tada – „Patvirtinti šią svetainę“ (“Verify this site”). Kai pasirenkate „Google Analytics Stebėjimo Metodą” (“Google Analytics tracking method”), jums bus pateikta keletas instrukcijų, kurių reikia laikytis.

Google žymų tvarkytuvė

Jei svetainėje jau naudojate Google žymų tvarkytuvę (Google Tag Manager – GTM), tai gali būti paprasčiausias svetainės patvirtinimo būdas. GTM’e turite leisti „Žiūrėti, redaguoti ir tvarkyti“ (“View, Edit, and Manage”). Kitas dalykas, kuriuo reikia įsitikinti prieš patvirtinant svetainę šiuo būdu, yra HTML tikrinimas GTM kodui. Jei tokį turite, GTM kodas turėtų būti rodomas iškart po jūsų svetainės <Body> žymos.

Tada Paieškos konsolės skydelyje pasirinkite „Tvarkyti svetainę“ (“Manage site”), tada – „Patvirtinti šią svetainę“ (“Verify this site”). Pasirinkite Google žymų tvarkytruvę ir spustelėkite „Patvirtinti“ (“Verify”). Jei Google žymų tvarkytuvės kodą įkėlėte teisingai, pamatysite puslapį, kuriame bus pranešta, kad svetainė sėkmingai patvirtinta. Patvirtinę savo svetainę naudodami šį metodą, neištrinkite GTM kodo iš savo svetainės. Jei jį ištrinsite, svetainės patvirtinimas taps neaktyvus.