Google jau seniai tapo bendriniu daiktavardžiu. Jei tuo netikite, galite pagoogle’inti. Google reklama bei paieškos sistema yra daugumos informacijos, kurios ieškome internete, centru, ypač kalbant apie prekybą internetu. Juk 46 % visų prekių ar paslaugų paieškų prasideda Google. Tačiau ar tikrai sulauksite stebuklų ir didelių konversijų pirkėjams įvedus atsitiktinius raktinius žodžius? Tai nėra tinkama jūsų parduotuvės strategija. Kad tai įrodytume, šiame straipsnyje aptarsime paieškos tikslo optimizavimo svarbą mažoms įmonėms.

Pastaba: Norint užtikrinti šio straipsnio SEO veiksmingumą Lietuvos regione, turinyje yra panaudoti tam tikri raktiniai žodžiai, kurie gali būti parašyti su klaidomis. Tai yra daroma efektyvesnės paieškos tikslais – viskas Jūsų patogumui.

Nevisada didesnis žodžių skaičius reiškia kokybę ir pasiekiamumo efektyvumą. Kiekviena įmonė stengiasi, kad jos vykdoma Google reklama ir kitų kampanijų raktiniai žodžiai būtų žymūs. Tačiau daugeliui internetinės rinkodaros operacijų trūksta tinkamo raktinių žodžių tikslų atvaizdavimo. Norint pasiekti geresnių rezultatų, labai svarbu suvokti potencialaus pirkėjo ar vartotojo ketinimus, naudojant kuo mažiau raktinių žodžių. Be to, tikslesnis raktinių žodžių planavimas jums sutaupys pinigų, nes galėsite pigiau optimizuoti rikiavimą paieškos sistemoje.

Tikslo optimizavimas taip pat gali padėti suprasti, kodėl tam tikri raktiniai žodžiai neužtikrina jums tinkamos vietos paieškos sistemoje. Tai taip pat gali būti veiksminga priemonė senam turiniui pakeisti iš informacinio į ketinimą pirkti. Naudodamiesi šiais paprastais patarimais galite sužinoti, kaip gauti garantuotą reitingą paieškos sistemose.

Paieškos tikslas, kurį atpažįsta Google reklama

Anksčiau esame parašę straipsnį ta pačia tema, nagrinėdami rikiavimo paieškos sistemoje kategorijas. Štai trumpa 3 pagrindinių nustatytų vartotojų ketinimų kategorijų, kurias atpažįsta Google reklama, apžvalga:

  • Informacinė: paieškos užklausos, susijusios su informacija, pavyzdžiui, „kiek raidžių abėcėlėje“, „geriausios naujienų transliacijos“, „geriausia SEO praktika“, ir kitos.
  • Navigacinė: nuorodos į konkretų tinklalapį arba domeną, pavyzdžiui, „Facebook prisijungimas“, „Twitter“ ir kitos.
  • Komercinė/ketinimas pirkti: paieškos užklausos, nukreipiančios jus į įmones arba pardotuoves. Tai atitinka vartotojo ketinimą kažką nusipirkti arba rasti reikalingos prekės ar paslaugos pardavimo vietas, pavyzdžiui, „Rolling Stones koncertų bilietai“, „Waterstones knygų parduotuvė“, „Automobilių draudimo pasiūlymai“.

Programinė įranga, įskaitant SEMrush Keyword Magic Tool, atskiria komercinius ir ketinimo pirkti tikslus. Skirtumas tarp komercinio ketinimo ir ketinimo pirkti yra tame, kiek laiko vartotojas skiria veiksmui, ir kiek jis yra pasiruošęs pirkti. Komerciniai tikslai gali būti bendresni, pavyzdžiui, parduotuvės paieška, o ketinimas pirkti gali būti konkretesnis ir stipresnis.

Pavyzdžiui, komercinis tikslas „knygų parduotuvės šalia manęs“ skiriasi nuo ketinimo pirkti „užsakymas, Didysis Getsbis“. Pastarajame yra aiškus ketinimas pirkti, o pirmasis paieškos tikslas yra bendras ir gali reikšti, kad ieškotojas naršo plačiau ir neapsisprendė, ką pirkti.

Pirkėjo ketinimo raktinių žodžių naudojimas

Jūsų Google reklama ir bendra strategija turėtų apimti tiek komercinius, tiek ketinimo pirkti raktinius žodžius. Komerciniai raktiniai žodžiai gali puikiai tikti tokiems dalykams kaip vietinis SEO. Puikus pavyzdys, kai vartotojai ieško parduotuvės savo vietovėje ir pasirodo ieškomų įmonių Google reklama ar svarbiausia informacija apie įmonę Google žemėlapių 3 pack-e. Naudojant komercinius raktinius žodžius pirkėjai galės lengviau jus aptikti. Čia aptiktas visas straipsnis, skirtas optimizuoti žemėlapių įrašus.

paieškos tikslas

Google žemėlapių 3 pack-o svarbumas restoranams

Ketinimo pirkti raktiniai žodžiai ypač naudingi internetinėms parduotuvėms. Jie gali padėti jums tapti pirmuoju įrašu paieškos sistemos prekių puslapyje. Google reklama gali atskleisti puslapius su tinkamomis prekėmis, ir net pavaizduoti paveikslėlius, susietus jų schemoje, kai jos atitinka tam tikrus raktinius žodžius. Ketinimo pirkti raktiniai žodžiai čia gali būti daug patogesni.

ketinimas pirkti ir google reklama

Mokamos reklamos ketinimo pirkti raktiniai žodžiai

Štai ir atsakymas, jei kada nors susimąstėte, kaip Google Ads generuoja interaktyvius skelbimus.

Paieškos tikslo kategorijų pavyzdžiai

Žinodami, kokiais paieškos tikslais norite, kad vartotojai patektų į jūsų puslapį, galite dar labiau sudėstyti tikslus į konkrečias kategorijas. Tai gali padėti gauti dar daugiau skirtingų klientų sąveikos tipų.

Atliekant tyrimą internete, kontekstas nustato jums reikalingą raktinį žodį. Kontekstas gali skirtis priklausomai nuo:

  • Geografijos: „Muzikos parduotuvės šalia manęs“ arba „parduotuvės X mieste“ raktiniai žodžiai puikiai tinka vietiniam SEO, siekiant pritraukti netoliese esančius klientus. Ypač gerai tinka komerciniams tikslams ankstyvose pirkimo stadijose, ieškant informacijos.
  • Sinonimų: jūsų produktų pavadinimai gali turėti skirtingus sinonimus, kuriuos žmonės naudoja norėdami rasti prekę ar paslaugą internete. Stenkitės aprėpti kuo daugiau tekstų rašymo ir puslapio dizaino. Pavyzdžiui, „nuomojamą butą“ ieškančiam žmogui taip pat tiktų „nuomojama patalpa“, atsižvelgiant į tai, koks platus yra vartotojo interesas.
  • Ketinimo pirkti tipo: kartais vartotojai ieško specialių pasiūlymų kategorijų, tokių kaip nuolaidos, sezoniniai išpardavimai, įskaitant „juodojo penktadienio pasiūlymus“.
  • Paieškos užklausų: netiesioginis klientų pritraukimo būdas. Pavyzdžiui, įvedus „kaip sureguliuoti gitarą“ galite rasti gitaros reguliavimo programinę įrangą.

Raktažodžių tyrimas mažoms įmonėms prieš nustatant Google reklama

Yra daugybė įrankių, kuriuos galite naudoti norėdami stebėti rikiavimą paieškos sistemoje. Rekomenduojame Ahrefs ir SEMrush. SEMrush paieškos konsolė ir raktinių žodžių įrankis neseniai paleidė funkciją, leidžiančią nustatyti įvestų raktinių žodžių paieškos tikslą. Raktinių žodžių tyrimo paslaugos gali atrodyti išlaidingos, tačiau jos atsiperka.

Raktinių žodžių tyrimų svetainėse, tokiose kaip Ahrefs ir SEMrush, galite gauti informacijos apie kainas, ketinimus, susijusius raktinius žodžius, užklausas ir daug daugiau. Tai taip pat yra vietos, kuriose galite stebėti ir analizuoti atmetimo rodiklius ir išėjimo rodiklius, kad sužinotumėte, kokią reakciją internete sukelia tam tikri raktiniai žodžiai. Norėdami sužinoti, ką tiksliai galite išmatuoti ir kodėl jums tai turėtų rūpėti, čia rasite visą SEMrush statistikos suskirstymą.

Raktinių žodžių atitikties įrankiai gali padėti pakeisti raktinius žodžius, kuriuos naudojate PPC (mokėjimo už paspaudimą) kampanijose. Jie suteikia jums daugybę variantų, atsižvelgiant į tai, kiek tikslios ar plačios fražės norite. Šie įrankiai yra naudingi norint reklamuotis su Google reklama ar kitose platformose.

Galite naudoti SEO papildinius, tokius kaip Yoast, kad tiksliau pritaikytumėte raktinius žodžius kurdami puslapius ar turinį. Ši magiška programinė įranga gali tiksliai nurodyti, kiek raktinių žodžių jums reikia viešinant tam tikrą turinio apimtį, ir kuriose vietose juos įdėti į turinį. Jie taip pat gali būti integruoti į WordPress ir kitus CMS (turinio valdymo sistemos) tipus.

Raktinių žodžių įvertinimas paieškos sistemoms optimizuoti

Nors komerciniai raktiniai žodžiai gali būti tikrai naudingi SEO (kaip nurodyta aukščiau), informaciniai terminai taip pat atlieka svarbų vaidmenį jūsų Google reitinguose. Informaciniai puslapiai gali tikrai daryti teigiamą įtaką jūsų rinkodaros turinį. Potencialus klientas gali ieškoti informacijos apie SEO paslaugas ir rasti tinklaraštį, kuriame ne tik informuojama, bet ir reklamuojama atitinkama paslauga. Tokiu būdu galite perkelti žmones toliau pardavimo kanalu.

Kita vertus, navigaciniai įrankiai naudingi tik tada, kai žmonės nori patekti į konkrečią svetainę. Pavyzdžiui, jei jūsų svetainė labai gerai vertinama Google Analytics duomenų straipsnių, kuriuos parašėte, bet nekonvertavote, atžvilgiu, priežastis gali būti ta, kad žmonės tiesiog nori naršyti GA ir vengti jūsų svetainės.

Jei norite paversti informacinį ar komercinį turinį konversijomis, pirmiausia turite stebėti išėjimo ir atmetimo rodiklius. Išsiaiškinkite, kuriuos puslapius lankytojai daugiausia palieka, ir pabandykite optimizuoti jų vartotojo patirtį, pavyzdžiui, perkelkite nuorodą į pardavimo portalą. Įsitikinkite, kad pateikiate reikiamą informaciją, kurios pirkėjams reikia pirkimo metu.

Paieškos tikslo taikymas esamam turiniui ar puslapiams

Visada įveskite raktinį žodį, kurį norite naudoti, kad pamatytumėte, kiek jis atitinka jūsų puslapio tikslą. Jūsų tikslui ir tikslui nesutampant, gali būti menkos konversijos. Esant tokiai situacijai, tik labai aukšto lygio svetainės gali reitinguoti ir išlaikyti gerą CTR (paspaudimų rodiklį). Galima šiek tiek patobulinti raktinį žodį, kad jis būtų atskirtas nuo nuorodų ir taptų konkurencingesnis.

Kaip minėta anksčiau, nevenkite sinonimų. Jie gali padėti tiek rasti susijusių raktinių žodžių tiek atgaivinti senus puslapius ir turinį. Kartais puslapis nėra rikiuojamas dėl priežasties, dėl kurios norite jį rikiuoti, todėl galite tai pakoreguoti naudodami sinonimus arba skirtingas ketinimų kategorijų priskirimą.

Be konversijų generavimo, raktinių žodžių sinonimų prireikia paieškos tikslų retargetingui atlikti. Raskite produktus, panašius į tas jūsų prekes, kurių SERP rezultatai yra aukšti, ir juos taip pat optimizuokite. Tai leis vartotojams pereiti prie panašių prekių, o jūs galite gauti papildomų pajamų. Pavyzdžiui, jei žmogus ieško gitaros, jam prireiks ir gitaros dėklo.

Tikimės, kad šis straipsnis atskleidė naujus paieškos tikslo naudojimo būdus. Žinoma, jums nereikia visko suprasti, jei galite samdyti rinkodaros agentūrą. Jei jums reikia pagalbos SEO ar reklamos paieškos sistemose, teikiame tokias paslaugas ir maloniai jums padėsime.