Duomenys yra skaitmeninės rinkodaros kertinis akmuo. Nesvarbu, ar jūsų svetainė reprezentuoja didelę korporaciją ar individualią įmonę, jums reikia suprasti jūsų svetainės lankytojų ir svetainės turinio sąveiką. Google Analytics gali pateikti daug vertingos informacijos. Tačiau jei jis bus naudojamas atskirai, jūs galite praleisti kažkiek svarbios informacijos. Naudodami Google Tag Manager žymų tvarkytuvę ir pateikdami reikalingas žymas savo svetainėje kartu su Google Analytics, galite patobulinti savo duomenų rinkimo procesą.

Mes naudojame žymas, kurios iš esmės yra programavimo kodo fragmentai, informacijai rinkti ir siųsti į trečiųjų šalių svetaines. Pavyzdžiui, į Google Analytics. Tokiu būdu mes galime pamatyti įvairius naudingus duomenis, tokius kaip slinkties stebėjimas, formos pateikimas, intensyvumo žemėlapiai. Mes taip pat galime naudoti GA apklausoms sudaryti ir atlikti, ir kad sužinotume, kaip vartotojai randa ir ateina į jūsų svetainę, ir taip pat pakartotinės rinkodaros tikslais. Mes taip pat stebime, kaip vartotojai reaguoja į jūsų svetainės turinį, kokius failus parsisiunčia, kurias nuorodas spustelėja, ar kokias prekes pašalina iš savo krepšelio.

Tiek kodo, kiek reikia kelioms skirtingoms žymoms sukurti net vienoje svetainėje, būtų neįveikiama paprastam vartotojui. Google Tag Manager žymų tvarkytuvė yra patogus naudoti įrankis, naudojamas supaprastinti darbo su žymomis procesą. Galite pridėti, redaguoti ir išjungti žymas be jokių programavimo įgūdžių.

Be abejo, Google Tag Manager (trumpai – GTM) yra Google produktas, tačiau neprivalote būtinai komplektuoti jį tik su kitomis Google paslaugomis, tokiomis kaip AdWords ar Analytics. Jis visai dera su kitomis trečiųjų šalių žymomis, tokiomis kaip Twitter, Bing Ads, Crazy Egg ar Hotjar, taip pat su daugeliu kitų. Jei jums kažkiek nepasisekė ir GTM neturi numatytojo šablono jūsų konkrečiai žymai, galite lengvai įterpti savo pasirinktinį kodą.

Čia galite perskaityti apie GTM iš pat Google šaltinio, bet mes apžvelgsime visus pagrindus toliau šiame straipsnyje.

Google Tag Manager pranašumai ir trūkumai

Google Tag Manager Sutaupo pinigų, nes nereikės samdyti web-developer‘io

Tarkime, kad esate rinkodaros specialistas ir turite savo svetainėje įdiegti naują žymą. Naudojant GTM nereikia kviesti specialiai apmokyto web-developer‘io – žiniatinklio kūrėjo, kad jis pridėtų naujų kodo eilučių. Paprastai jie yra užsiėmę kitomis prioritetinėmis užduotimis, tai kol prieis prie žymų… Be to, dažnai žymos įdiegimas užtrunka ilgiau, nei ji iš tikrųjų ten „gyvena“. Sutaupyti šiek tiek laiko yra didžiulis privalumas.

Vis tiek reikia turėti kažkiek techninio patyrimo

Geros naujienos yra tai, kad nebereikia savarankiškai rašyti kodo. Blogos naujienos yra tai, kad turite įdiegti žymą į šaltinio kodą kiekviename savo svetainės puslapyje. Jūs galite pasirinkti iš daugybės šablonų, tačiau procesas apima ir paties kodo kopijavimą ir įklijavimą, ir net su GTM jūs to neišvengsite. Bent kol kas. Be to, jums arba jūsų web-developer‘iui reikės pašalinti žymas, kurios buvo pridėtos prieš GTM, iš šaltinio kodo, kad būtų išvengta duomenų dubliavimo.

Bet kokio dydžio įmonėms tai gali būti naudinga

Didžiulės korporacijos gauna naudos iš GTM, nes patogiai ir efektyviai valdo daugybę žymių. Mažesnėms įmonėms nereikia programuotojo nuolatinio techninio palaikymo, kad tvarkytų žymas.

Netinkamas žymų diegimas gali sulėtinti svetainės krovimąsi

Yra problema su kai kuriomis tradicinėmis žymomis, kad jei jos paleidžiamos tuo pačiu metu, jos gali sulėtinti svetainės krovimosi greitį. Kol viena žyma kraunasi lėtai, visos kitos žymos nesikrauna. Žinoma, kad kuo ilgiau svetainė kraunasi, tuo didesnė tikimybė, kad vartotojas paprasčiausiai uždarys svetainės langą net nedelsdamas. Tačiau naudojant GTM žymos pagal numatytuosius nustatymus kraunasi asinchroniškai, o tai reiškia, kad jos suaktyvinamos bet kada, kai yra pasirengusios. Kai kuriais atvejais jums gali tekti kontroliuoti žymų suaktyvinimo tvarką, ir tai galima padaryti naudojant žymų sekos nustatymo (tag sequencing) ir žymų suaktyvinimo prioriteto (firing priority) funkcijomis.

Pagreitintųjų mobiliųjų puslapių (AMP) svetainėse ir mobiliosiose programėlėse taip pat galima naudoti GTM

GTM teikia žymas AMP svetainėms ar mobiliosioms programėlėms. Kaip papildomas mobiliųjų programėlių pranašumas, GTM leidžia įdiegti ir redaguoti žymas nereikalaujant išleisti atnaujintos programėlės versijos, kurios ne visi vartotojai turės galimybę parsisiųsti. GTM AMP svetainėms ar mobiliosioms programėlėms kažkiek yra panašus į tą, kuris naudojamas įprastose svetainėse, tačiau kai kuriais atžvilgiais jie skiriasi. Toliau šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skirsime GTM naudojimui žiniatinklyje.

Google Tag Manager žymų komponentai

Iš pirmo žvilgsnio, žymos gali atrodyti lengvai suvokiamos, tačiau norint pradėti dirbti su GTM, reikia suprasti kai kurias pagrindines sąvokas.

Konteineriai

Pirmas etapas, kurį turite padaryti pradėdami savo GTM kelią, yra sukurti konteinerį. Konteineryje iš esmės saugomos visos jūsų įdiegtos žymos.

Kai tik sukursite naują konteinerį, GTM suteiks jums kodą, kurį galėsite įterpti į savo svetainę. Tą konteinerio kodą turėsite įterpti į kiekvieną savo svetainės puslapį. Kai kuriose TVS, pavyzdžiui, Shopify ar WordPress, yra įskiepių, kurie padeda įterpti kodą į svetainę, tačiau kai kuriais atvejais gali tekti paprašyti web-developer‘io pagalbos. Kai įterpsite konteinerio kodą į svetainę, galėsite, kai to reikia, įdiegti, redaguoti, išjungti ir pašalinti savo žymas per GTM.

Trigeriai

Kiekviena jūsų svetainės žyma turi turėti konkretų trigerį – aktyviklį, kad žinotų, kada ji turi suaktyvėti. Be jo žyma nesuveiks. Vartotojo parsisiunčiamas failas, nukreipiančios nuorodos spustelėjimas, arba formos užpildymas ir pateikimas – visa tai gali būti trigeriu.

Trigeris gali būti įvykis arba filtras. Kai suformuosite ir nustatysite trigerį GTM, pamatysite didelį sąrašą trigerių, iš kurių galėsite rinktis. Tai dažniausiai įvykiai. Pasirinkus įvykį, kitas žingsnis bus filtro nustatymas.

Galite toliau apibendrinti filtrus į tris grupes: operatoriai, kintamieji ir reikšmės. Operatorius iš esmės yra matematikos simbolis. Šis filtras nurodo žymai, kaip kintamasis turi būti susijęs su reikšmę (turi būti mažesnis, didesnis ar lygus). Reikšmė nebūtinai turi būti skaitinė. Tai gali būti bet koks raktinis žodis ar net kitos svetainės URL.

Tokie yra GTM pagrindai. Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip pagerinti savo svetainės pajamų generavimą, pradėkite nuo čia.