Turėdama tiek daug patogių įrankių ir programinės įrangos, Google kompanija pateikia daug unikalių įrankių rinkodaros įvykdymui. Tačiau yra vienas, kuris turi didelį reklaminį potencialą, bet dažnai lieka nepastebimas: Google Žemėlapiai. Technologija, kuri sukėlė stebėjimo ir GPS funkcijų revoliuciją, turi daug privalumų ir suteikia didelę naudą tiems, kurie ją naudoja. Šiame straipsnyje mes parodysime, kaip.

Bet visų pirma, pagrindai:

Kas yra Google Žemėlapių rinkodara (ir kodėl ji yra verta dėmesio)?

Google žemėlapiai rinkodara

Google Žemėlapiai ir rinkodara naudojantis šiuo įrankiu yra tiesiog toks instrumentas, kuriuo yra siekiama skatinti efektyvesnį pasirodymą ir buvimą Žemėlapiuose. Juk ta įmonė, kuri teikia daugiau geografinės ir kontaktinės savo kompanijos bei veiklos informacijos, yra labiau pastebima ir patikima vartotojų atžvilgiu. Toks buvimas skatina kur kas geresnį vietinį SEO, pasirodant potencialių vartotojų paieškos rezultatuose anksčiau nei kitos svetainės. Dar viena nauda yra ta, kad vartotojai turi kur kas didesnes galimybes pamatyti verslą internete ir juo netrukus pasinaudoti.

Iš tikrųjų 76% vartotojų, kurie ieško paslaugų teikimo ar prekių pardavimo vietų savo rajone, lankosi toje įstaigoje tą pačią dieną. Be to, 28% paieškų verčiasi pirkimais, kaip atitinkama prekė ar paslauga randasi netoliese. Pasak Google, 30% visų paieškų mobiliuosiuose prietaisuose yra susijusios su vietomis. Tai gana įspūdingas skaičius, atsižvelgiant į tai, kiek žmonių kasdien naudojasi paieškos sistema.

Google Žemėlapiai ir naudojimasis juo verslo tikslais teikia daug kitų galimų privalumų. Google Žemėlapių rinkodara skatina kokybiškesnį jūsų verslo pasirodymą Google jūsų verslo rikiavimo požiūriu. Svarbu, kad jūsų verslas pasirodytų matomiausiame TOP 3, kai žmonės ieško tam tikros kategorijos parduotuvių, tiekėjų ar įmonių. Tai ženkliai paskatins konversiją.

Google Žemėlapiai: kaip gauti aukštesnį reitingą

Pirmiausia jums reikia Google My Business listing’o. Tada turite jį patvirtinti ir optimizuoti užpildant visą reikiamą informaciją. Mes jau išsamiai nagrinėjome šią temą kitame mūsų straipsnyje, taigi, jei jums reikia žinoti, kaip tai padaryti, spustelėkite čia. Google My Business turi papildomų pranašumų, kuriais galite drąsiai naudotis. GMB listing’e suteiktos informacijos išsamumo lygis vis dėlto yra pagrindinis veiksnys, lemiantis tai, kaip Google rykiuoja jūsų verslą. Užpildykite savo kontaktinę informaciją ir pridėkite savo verslo adresą prie GMB listing’o (adresas turi būti tas, kurį naudoja ir jūsų vietinė pašto tarnyba).

Kitaip, pabandykite gauti kuo daugiau teigiamų atsiliepimų. Galite paklausti vartotojus tiesiogiai arba pateikti savo svetainės lankytojams priminimą, kai jie naudojasi internetine parduotuve. Kai kurie paslaugų teikėjai įdeda dar daugiau pastangų ir siunčia klientams padėkos laiškus ar mažas dovanas, kurios motyvuoja vartotojus pateikti atsiliepimą ir apžvalgą. Visa tai padeda gauti aukštesnį reitingą. Kitas svarbus veiksnys yra duomenų atnaujinimas ir aukštos kokybės jūsų verslo vietovės nuotraukų pateikimas. Jei informacija laikoma tikslia ir yra pakankamai vaizdinių duomenų, jūsų vartotojai ir Google bus labiau linkę teigiamai įvertinti verslą.

Naudingas patarimas formato ir išvaizdos atžvilgiu yra vengti pernelyg ilgų aprašymo tekstų. Įsitikinkite, kad jis atitiktų matomą mobiliojo telefono dydį, kad nepasimestų nė vienas raktinis žodis. Tai yra svarbu dėl to, kad, statistikos duomenimis, dauguma žmonių vykdo paiešką Google žemėlapiuose naudodamiesi mobiliaisiais telefonais. Google gali šiek tiek redaguoti jūsų įvadą ir prisistatymą atsižvelgiant į savo redagavimo standartus, todėl nepatariama tose dalyse įterpti nuorodų ir raktinių žodžių. Dėl to Google gali atsisakyti bendradarbiavimo su jumis. Įvade naudokite atitinkamus raktinius žodžius, kūrdami trumpą, bet turiningą bei patrauklią įvadinį informacijos dalį.

Tolesnis optimizavimas

google žemėlapių rinkodara

Po informacijos įkėlimo būkite pasiruošę įdomiausiai darbo daliai. Dar vienas naudingas patarimas yra tai, kad Google My Business paskyroje turite nurodyti, kokiai sričiai priklauso jūsų įmonės veikla. Be to nurodykite, ar jūsų verslas teikia paslaugas vartotojams jūsų nurodytoje vietoje, tada tai gali padėti jums išvengti nelauktų svečių vizitų. Jei taikytina, įkelkite rezervacijos funkciją ir suteikite vartotojams galimybę daryti užsakymus arba rezervuoti laiką.

Įkelti savo vietovės paveikslėlius yra vienas dalykas, tačiau dar juos reikia optimizuoti. Norėdami pridėti metaduomenis prie savo vaizdų, kad lankytojai juos lengviau rastų, galite naudoti trečiųjų šalių programas. Pavyzdžiui, štai kokias metaduomenis galite prisegti prie savo nuotraukų:

  • Buveinės adresas / platuma ir ilguma
  • Miesto / geografinės vietos / šalies žymės
  • Su jūsų verslu susiję raktiniai žodžiai
  • Komentarai apie atitinkamas paslaugas, siūlomas jūsų vietovėje
  • Papildoma klasifikavimo informacija

Google Žemėlapiai: rinkodaros taktika

Natūralūs (organiniai) paieškos rezultatai yra puiku, tačiau ne visi gali patys juos gauti ir valdyti. Tokiu atveju galite pagrįstai investuoti ir kurti mokamas reklamines kampanijas ir vietinės paieškos skelbimus. Tiesą sakant, bet kuriuo atveju yra verta tai daryti mokamai kartu su organinėmis priemonėmis, kad vis tiek pasiektumėte rezultatų, nes daugeliui įmonių, apjungusių įvairius būdus, pasisekė pasiekti geresnių rezultatų rinkodaros internete atžvilgiu.

Kitas žingsnis yra analizė, kurią reikia naudoti kaip atspirties tašką tolesniems veiksmams. Turėtumėte pasidomėti, kokio pobūdžio paieškas daro vartotojai, ir atsižvelgti į tuos raktinius žodžius. Kita detalė yra atkreipti dėmesį į tai, ar klientai jus randa per žemėlapių listing’us ar paieškas. Kartu abu šie veiksniai gali padėti nustatyti, kiek efektyvi buvo jūsų Google Žemėlapių rinkodaros strategija.