Masinis Instagram vystymas

Pradėjau vesti Instagram tinklaraštį kaip ir visi: nekokybiškos nuotraukos, prastai suredaguotas tekstas. O norėjosi daugiau. Dėl to išsikėliau sau tikslą – išvystyti paskyrą, tapti knygų blogeriu ir gauti knygas iš leidyklų recenzavimui. Tam prireikė apsispręsti su tinklaraščio idėja, pagerinti nuotraukų ir tekstų kokybę, suzinoti apie tai kas yra masinis sekimas ir like’ų priauginimas. Paskyros kurios yra stilizuotos pagal temą iš karto pritraukia dėmesį. O jeigu jūs dar ir sekiate kitų paskyrų naujienas, komentuojate ir like’inate, tada žmonės atkreips savo dėmesį ir į jus.

Darykite gražias nuotraukas

Instagram – pirmiausia tai yra gražus paveikslėliai, kurie iš karto pritraukia akį. Fotografija – tai didelė, atskira darbo sritis, bet yra būtina ją domėtis, jeigu jūs norite kad jūsų paskyra būtų įdomi. Būtinai naudokite dienos šviesą savo nuotraukoms, venkite šešėlių, naudokite trečdalių taisyklę kai darote kompoziciją (vizualiai padalinkite fotografavimo zona į 9 kvadratus ir išdėstykite objektus linijų susikirtimo taškuose). Pagrindinis fotosesijos objektas turi išsiskirti.

Ne visada žmonės skaito tekstą, bet tikrai paspaus “patinka”, pamačius ryškią, subtilią nuotrauką. Patariu papildomai pasiskaityti apie fotografijos pagrindus.

Instagram paskyros vystymas, reklama

Instagram – tai gražus paveikslėliai

Paskui aš radau fotografijos ir veiklos skatinimo per Instagram online-kursus. Praėję juos, aš sužinojau apie tokias nuotraukų redagavimo programėlės kaip: Snapseed ir VSCO. Jos padeda pakeisti šviesą, kontrastą, leidžia naudoti įvairiausius filtrus. Snapseed leidžia koreguoti nuotraukų detales. VSCO – duoda galimybė išsaugoti nuotraukas Instagramo galerijos pavidalu. Galima pasižiūrėti ar derinasi nuotraukos su kitomis prieš publikacija. Programėles galima surasti per App Store arba Google Play.

Kokiai auditorijai jūs rašote?

Jūs nustatėte paskyros tikslą ir turite nuspręsti kokiai auditorijai jūs rašysite. Kuo domisi šie žmonės, kur gyvena, kokios yra jų vertybės, ką jie norėtų matyti jūsų tinklaraštyje?

Išrašykite ant poperiuko žymų sąrašą, kurios tinka jūsų tikslinei auditorijai ir pradėkite stebėti juos per Instagramo paiešką pagal postų skaičių. Tikslas yra išsirinkti pačias išpopuliarėjusias žymas ir naudoti prie savo nuotraukų. Pagal Instagramo taisyklės vienam aprašymui galima naudoti ne daugiau kaip 30 žymų. Taip pat apsimoka turėti savo asmeninę žymą.

Programėlė, kurį padės papildyti žymų sąraša vadinasi TagsForLikes. Išsirenkate dominančią jūs sferą ir jinai automatiškai parodo populiariausių žymų sąrašą anglų kalba. Jeigu jūsų tikslinė auditorija yra tik lietuviškai kalbantis žmonės, tada jūs galite nenaudoti tos programėlės, bet šios žymos duos papildomą like’ų skaičių iš tarptautinio žmonių srauto.

Papasakokite apie save

Kaip skaitytojui suprasti, kokią informaciją jis gaus iš jūsų paskyros? Užpildykite paskyros “bio” ir papasakokite apie save: kas jūs, iš kur, apie ką yra jūsų tinklaraštis, kokie yra jūsų pomėgiai ir interesai? Nuotraukų aprašymas turi būti parašytas jūsų tikslinės auditorijos gimtąja kalba. Kitiems Instagramo naudotojams tekstas bus automatiškai išverstas. Taigi nereikia nerimauti dėl anglų kalbos aprašymo.

Instagram paskyros vystymas, reklama

Instagram – masinis like’ų priauginimas: pliusai ir minusai

Aš pradėjau savo paskyros populiarizaciją per masines like’ų priauginimo programėles. Tų programėlių tikslas yra toks: per jūsų išrinktas žymas jos like’ina visas tinkančias nuotraukas dideliais kiekiais. Jūsų žymos turi būti parinktos pagal tikslinę auditoriją. Pavyzdžiui jeigu jūsų tinklaraštis yra apie knygas tada jūsų žymos turi būti maždaug tokios: #knygos #skaitymas #megstuskaityti. Jeigu jūs rašote apie knygas, o programėlę naudojate pagal žymas #labasrytas arba #gražusautomobiliai, mažai šansų, kad šie žmonės pradės sekti jūsų paskyrą.

Po 3 savaičių darbo per panašias programėles atsitiko štai kas: Instagramo techninio aptarnavimo darbuotojai išsiuntė man laišką su perspėjimų, kad gali užblokuoti mano paskyrą. Iš karto man teko pasidomėti naudojimo taisyklėmis. Padarius tai aš sužinojau, kad Instagrame negalima per diena dėlioti daugiau už 1000 like’ų. Aš deliojau 1500. Sumažinau skaičių ir problemos dingo. Per mėnesį to serviso naudojimo priauginau apie 900 sekėjų. Tai labai geras rezultatas atsižvelgiant į tai, kad pradėjau aš nuo 500. Čia tikrai yra pliusas.

Tokio darbo minusas yra potenciali paskyros blokavimo galimybė, dėl kompanijos taisyklių pažeidimo. Atidžiai stebėkite automatizuotų like’ų ir komentarų skaičių ir ta galimybe išnyks.

Apie ką rašyti savo Instagram paskyroje?

Nuotraukų aprašymas – tai asmeninė istorija. Skaitytojai stebi jūsų tinklaraštį, kad susipažinti su jumis, sužinoti apie jūsų  idėjas ir mintis. Papasakokite apie tai kas jums patinka, kuom užsiimate ir kas jums gerai gaunasi, apie savo pergales ir sunkumus. Nesikuklinkite prašyti patarimų arba pagalbos. Bendraukite su auditorija, uždavinėkite klausymus, atsakykite į kiekvieną komentarą.

Žmonėms yra svarbu, kai yra bendras ryšys. Netingėkite, pasidomėkite vartotojais, kurie paliko jums komentarus, už’like’inkite pora trejetų jų nuotraukų ir palikite savo komentarus. Tai padės pritraukti daugiau skaitytojų.

Pradžioje man sunkiai gaudavosi rašyti gerai. Tekstai buvo silpni ir rašybos klaidų irgi buvo pakankamai daug. Juos skaitė žmonės kurie domėjosi tema. Pagalvojus apie auditorijos padidinimą aš pradėjau atsakingiau dirbti su tekstu: rašau įvadą, pagrindinę mintį, išvadas. Paskui skaitau ir redaguoju tekstą, taisau klaidas.

Neduokite nepriklausomus teksto redaktorius. Instagrame tekstas jau turi būti paruoštas publikacijai, turi būti malonu jį skaityti ir matyti: naudokite emoji, dalinkite į pastraipas. Sunku skaityti vientisą sakinį.

Instagram paskyros vystymas, reklama

Instagram – masinis sekimas ir konkursai

Masinis sekimas –  tai prisirašymas prie daugybės žmonių paskyrų. Kai kurie iš jų prisirašo ir prie jūsų. Su laikų aš apsisprendžiau su strategija: prisirašau prie 30 paskyrų, 7 dienas like’inu jų naujienas, paskui atsirašau. Tai užima laiką, bet aš turiu tikslą. pasinaudojus atitinkamų servisų pagalba tai irgi įmanoma automatizuoti.

Minusas yra tik vienas, jūs prisirašote prie paskyrų kurios yra neįdomios. Bet tai suteikia gerą skaitytojų skaičių.

Dar vienas budas padidinti skaitytojų skaičių – tai surengti konkursą. Jūs išsirenkate prizą kurį dovanosite ir paleidžiate akciją kur siūlote tą prizą už prisirašymą prie jūsų paskyros ir konkurso platinimą, repost’ą. Akcija turi būti įdomi jūsų tiksliniai auditorijai. Kuo brangesne yra dovana, tuo daugiau žmonių ateis pas jūs į paskyrą ir pradės jūs sekti.

Naudokite Instagram Stories

Stories – sąlyginai nauja Instagramo funkcija. Ją galima rasti paspaudus ant savo avataro  viršutiniam kairiam kampe. Stories leidžia daryti nuotraukas arba video kaip realiuoju laiku, taip ir pasirinkti iš bendros galerijos.

Šios funkcijos pagalba geriausia yra priminti apie save draugams dienomis, kai jūs nieko nepublikuojate, arba parodyti įdomu video, kurį nesiruošiate priskirti visam laikui prie savo paskyros. Aš naudoju Stories dienos gale ir talpinu ten nuotraukas, kurias publikuoju dienos bėgyje. Jeigu kažkoks sekėjas praleido mano publikaciją savo naujienose, jis lengvai ras ją ten.

Instagram paskyros vystymas, reklama

Išvados

Priejome prie išvadų. Kad jūsų Instagram paskyra išpopuliarėtų, atkreipkite dėmesį į šiuos  dalykus:

  • tinklaraščio idėja ir tikslas;
  • įdomus tekstai;
  • gražios nuotraukos;
  • žymos, paskyros aprašymas (“bio”), publikacijos, kur jūsų auditorija gali susipažinti su jumis, pasakokite apie save;
  • skatinimas (masinis sekimas, konkursai, prizai)

Pradėkite nuo tikslo – kam jums reikalingas Instagram? Paskui sudėliokite žymas, kad didesnis žmonių kiekis galėtų jūs pamatyti. Vystikite savo fotografijos ir rašymo įgūdžius.

Po 2,5 mėnesių aktyvaus darbo aš pasiekiau 2,5 tūkstančių skaitytojų. Dabar gaunu knygas nuo leidėjų recenzavimui. Žmonės yra suinteresuoti mano nuotraukomis ir mano sfera. Kasdien aš skiriu 2 valandas kaip tekstų ir publikacijų kūrybai, taip pir naudotojų skatinimui prisirašyti prie mano askyros.

Kiti mūsų straipsniai apie Socialinius tinklus