Panašiai kaip ir jo tėvinė įmonė (Facebook), Instagram visada keičia savo verslo modelį. Tai yra socialinės žiniasklaidos žaidimo dalis, kai platformos stengiasi išlikti aktualioms bei neatsiliekančioms ir pagerinti lankytojų įsitraukimą. Pastarąjį mėnesį Instagram savo sistemoje pristatė rekomenduojamus postus, o ne savo tradicinį būdą tiesiog sustoti, kai vartotojui pasibaigia naujienų kanalo turinys. Tai leidžia vartotojui matyti postus atsižvelgiant į savo pageidavimus po to, kai baigsis prenumeratų turinio kanalas.

Ši funkcija yra nebūtina, o Instagram pateikė instrukcijas, kaip vartotojai gali ją išjungti. Bet, greičiausiai, daugelis vartotojų paliks rekomendacijų stebėjimą kaip numatytuosius nustatymus, todėl paslaugas teikiančioms bei prekes parduodančioms įmonėms yra verta atsižvelgti į šį naują socialinės žiniasklaidos elementą ir į jo poveikį socialinės žiniasklaidos strategijai. Žinoma, kaip ir bet kokie fundamentiniai platformos pakeitimai, tai atveria nemažai galimybių. Tokia sistema turi didelę reikšmę tam, kaip įmonės turėtų tvarkyti savo Instagram turinio rinkodarą.

Nors pačios įmonės nurodomas veikimo planas yra pagerinti vartotojų patirtį, atsižvelgiant į jų interesus, gali atsitikti ir kitų padarinių. Toks pokytis padeda vartotojams ir įmonėms abipusiškai lengvai rasti vienas kitą dviem būdais: reklama ir algoritmo parinktu turiniu. Šis pakeitimas suteikia kur kas daugiau įtraukimo per automatinius pasiūlymus ir daugiau skelbimų vietos, kurią gali naudoti trečiosios šalys.

Kaip veikia Instagram rekomenduojami postai

rekomenduojami postai

Platforma jau šiek tiek bandė įvairias panašių funkcijų versijas. Tačiau atrodo, kad dabar jie sukūrė tai, kas juos tenkina. Pagal šią sistemą, kai vartotojui pasibaigia jo prenumeratų turinio kanalas, algoritmas pasiūlys tai, kas jiems gali patikti. Svarbiausia, tam įvykdyti reikia žinoti vartotojo tikslų stebiamąjį turinį. Taigi tai atsiskleidžia atskirai nuo vartotojo įprasto prenumeratų teikiamo turinio, o programa pabrėžia jį kaip atskirą skiltį.

Šis žingsnis atskleidžia gana aiškią įmonės verslo logiką. Anksčiau Instagram turėjo tam tikrą turinio pabaigos tašką, o dabar vartotojas turi sekantį papildomą turinį. Kaip ir daugumos bet kurios platformos pakeitimų atveju, pagrindinis tikslas yra paskatinti žmones scroll’inti. Iš to galima gauti nemažai privalumų. Tai taip pat suteikia galimybę tam tikroms paskyroms paskatinti vartotojų įsitraukimą ir padidinti sekėjų skaičių.

Pažymėtina, kad bendrovė neigia, jog galutinis tikslas buvo didinti įsitraukimą. Vis dėlto, ketinama ar ne, tai nutiks ir įsitraukimas didės. Tai daro Instagram platformą panašią į TikTok’ą begalinio turinio kanalo atžvilgiu. Pasak bendrovės, jie tik siūlo galimybę vartotojams įsigilinti į tam tikrus interesus.

Iš pirmo žvilgsnio rekomenduojamų postų funkcija gali atrodyti nereikalinga, nes naršymo parinktis jau yra. Tačiau rekomendacijų ir naršymo funkcijos šiek tiek skiriasi ir teikia skirtingą turinį. Parinktis „Naršyti“ nukreipia vartotojus į platesnį susijusį turinį, kuris gali jiems patikti, tačiau parinktis “Rekomenduojami postai” yra siauresni, tikslesni. Tai yra dalis, turinti labai svarbias savybes, socialinės žiniasklaidos rinkodaros ekspertams kuriant strategijas.

Reikšmė ir poveikis internetinei strategijai

Didžiausia šio naujo modelio nauda yra akivaizdi. Šis formatas atveria daugiau kryžminio mobilumo galimybių vartotojų, kurie dar nesekia jūsų paskyros, kanaluose. Naudodami teisingus aprašymus ir nustatydami tikslesnes žymas, įmonės ir influenceriai gali automatiškai įtraukti naujus žiūrovus į svarbiausius demografinius rodiklius. Vystymosi galimybės dabar yra kur kas didesnės, ypač tokioje platformoje, kaip Instagram, kur kas griežčiau kontroliuojama, kas rodoma kanale.

Kaip pavyzdys, Instagram produkto vadybininkas Julianas Gutmanas pabrėžia, kad jei vartotojas domisi su kosmosu ir astronomija susijusiu turiniu, Naršymo funkcija pavers informaciją ir postus fizikos ir mokslo turinio link. Kita vertus, rekomenduojami, ar siūlomi, postai pateiks jam tai, kas jam patinka, ir siūlys kur kas tikslesnį turinį. Rekomenduojamų postų algoritmas gali pastebėti specifiką ir pasiūlyti panašų, kitų vartotojų stebimą turinį. Rekomenduojami postai mūsų pavyzdyje pateiktų konkrečias kosmoso nuotraukas, o ne bendrą mokslo turinį.

Bendrovėms patartina ateityje atsižvelgti į vartotojų interesus. Aktyvesni postai, kurie atitinka vartotojų pomėgius, būtų geriau parduodami besilaikant šio principo. Pomėgiai, tokie kaip fotografija ar kelionės, būtų gana geras pasirinkimas, kad visas rinkodaros turinys būtų skirtas būtent jiems. Renginius, vykstančius visame pasaulyje, pavyzdžiui, susibūrimus, muzikos festivalius, klubus ir kt., taip pat lengviau reklamuoti.

Dar viena Instagram rekomenduojamų postų sistemos reikšmė yra skelbimų vieta. Tai suteikia platformai žymiai daugiau pajamų iš skelbimų, ir suteikia trečiosioms šalims ženkliau platesnes galimybes besireklamuojant. Skelbimų pajamos tampa vis svarbesniu modeliu daugeliui socialinės žiniasklaidos bendrovių ir srautinio perdavimo paslaugų įmonių. Vis daugiau reklamuotojų nori padidinti vartotojų įsitraukimą, todėl akivaizdu, kad dabar bus daug daugiau bendrovių, kurios stengsis pritraukti daugiau vartotojų dėmesio.