Internetinė rinkodara yra didžiulis ir sudėtingas algoritmų ir nuolat naujai atsirandančių taisyklių pasaulis, turintis įtakos kiekvienam tuo užsiimančiam verslui. Interneto skelbimų paslaugos paskatino įvairiausių rodiklių atsiradimą, ir jie yra naudojami skelbimo kokybės balui apskaičiuoti, ir tas apskaičiavimas gali skirtis priklausomai nuo platformos. Rezultatai gali turėti įtakos brangiai kainuojančiai reklamai ir yra lemiamas bet kurios internetinės rinkodaros strategijos veiksnys. Deja, randama labai mažai informacijos apie smulkias kiekvienos platformos detales, bet mes žinome, kad kiekviena jų skaičiuoja tą balą šiek tiek skirtingai. Šie skirtumai daro įtaką bet kokiai įmonės vykdomai PPC (mokėjimo už paspaudimą) kampanijai.

Kalbant apie reklamavimą internete, PPC reklama yra viena pagrindinių rinkodaros šakų. Įvairių skelbimų tinklų egzistavimas padidina šios rinkos sudėtingumą, kur kiekvienas turi savo skaičiuokles. Skelbimų brokeriai vaidina vos ne pagrindinį vaidmenį, nes jie nustato mokėjimą už paspaudimą ir kontroliuoja skelbimų srautus internete. Tai paverčia skelbimų tinklus galingais informavimo įrankiais, atsižvelgiant į tai, kad vien Google vaizdinės reklamos tinklas pasiekia 90% interneto vartotojų visame pasaulyje.

Štai čia atsiranda kokybės balas. Skelbimo kokybės balas gali turėti įtakos paskirties vietos kainai kartu su įvairiais kitais veiksniais. Tai iš esmės yra vienas “užkulisių” reklamos rinkos elementų, nustatantis kainas pasitelkiant įvairias auditorijos susidomėjimo formas. Nors yra daug veiksnių (tiek žinomų, tiek nežinomų), kokybės balas apima elementus, į kuriuos įmonės turėtų atkreipti dėmesį. Jie iš tikrųjų gali suteikti daugiau galimybių padidinti investicijų grąžą, jei įmonė žino, kaip skaičiuoti tą kokybės balą.

Kas yra skelbimo kokybės balas?

kokybės balas

Tarpinio puslapio skelbimai – Autorius: Seobility – Licencija: CC BY-SA 4.0

Google pradėjo skelbimo kokybės skaičiavimus, pristatydamas šį taškų skaičiavimo metodą su savo skelbimo reitingo algoritmu. Skelbimo kokybės balas iš esmės yra jūsų paskyros raktinių žodžių vertės ir skelbimo atitikimo tikslinę auditoriją kiekybinis įvertinimas. Tai kartu su mokėjimu už paspaudimą (PPC), kurį siūlo vartotojas, nustato bendrą jūsų gautą skelbimo reitingą. Šie skelbimo tinkamumo ir kokybės balo skaičiavimai labai priklauso nuo svetainės našumo, atsižvelgiant į daugybę metrikos veiksnių.

Paprastai vartotojai gali juos patobulinti pridėdami aukštesnės kokybės vartotojo patirtį, tobulindami raktinius žodžius ir gaudami aukštesnį PR (paspaudimų rodiklį – CTR) pagal konkrečius demografinius rodiklius. Tai priklauso nuo skirtingų tikslinių grupių ir jų sąveikos su jūsų svetaine ar jūsų naudojamų raktinių žodžių kokybės balo. Todėl rezultatas gali būti aukštesnis su viena tiksline grupe, bet žemesnis su kita. Tokiu būdu reklamuotojai, rodantys mažiau aktualius skelbimus nesidomintiems vartotojams, gaus daug mažesnius balus, todėl turės mokėti didesnę CPC (kainą už paspaudimą).

Paprastai daugumoje platformų rezultatas pateikiamas kaip skaičius nuo 1 iki 10. Šis skaičius bus tiesioginis nurodymas skelbimų tinklui, kiek mokėti kiekvienam reklamuotojui už paspaudimą ar parodymą. Skelbimo reitingas yra kokybės balo, padauginto iš reklamuotojo pasiūlyto CPC, rezultatas.

Kaip nustatomi skelbimo kokybės balai?

Dėl to, kad kiekvienas skirtingas tinklas turi šiek tiek skirtingas kokybės balų skaičiavimo priemones, gali kilti sunkumų. Galutinį rezultatą gali įtakoti kelios plačios veiksnių kategorijos. Ne visos įmonės naudoja jas visas, todėl yra daugybė papildomų, nežinomų skaičiavimų, kurie kartais paveikia galutinį rezultatą. Šios penkios plačios kategorijos gali būti patogus kontrolinis sąrašas, kaip patikrinti, kur gali trūkti jūsų skelbimo kokybės balo.

  • Svetainės patirtis: ši priemonė priklauso nuo to, ar svetainė po skelbimo yra aktuali lankytojui. Ji tikrina, ar puslapiai atitinka lankytojo ketinimus ir ar jie padeda vartotojui greitai ir skaidriai pasiekti tikslus.
  • Skelbimo paspaudimų rodiklis / įtraukimas: palyginamas jūsų skelbimų paspaudimų rodiklis su konkurentais.
  • Skelbimo atitikimas: ar skelbimai atitinka auditorijos pomėgius ir ketinimus.
  • Konversijos rodiklis po paspaudimo: ar lankytojai po paspaudimo imasi tolesnių veiksmų.
  • Aktualumas: kaip seniai atnaujinote ar paskelbėte skelbimus ar turinį.

Šios priemonės gali sudaryti gana tvarkingas gaires, kaip pagerinti savo poziciją įvairiose platformose. Žinoma, kadangi kiekvienos platformos skaičiavimo metrika skiriasi, nereikia tobulinti kiekvieną šių kategorijų. Prasmingiau yra siekti tų, kurie tinka jūsų pasirinktam tinklui.

Apskritai geriausia įsitikinti, kad nukreipimo puslapis yra patogus naudoti, greitai įkeliamas ir informaciją vartotojui lengva rasti. Tai sumažins atmetimo rodiklius ir bus pagrindinis kokybės balo skaičiavimo komponentas, mažinantis PPC kampanijų išlaidas.

Kaip platformos skaičiuoja balą

skelbimo kokybės balas

Aukščiau pateikta lentelė yra gana aiškiai rodanti iliustracija, kokių taisyklių reikia laikytis koreguojant skirtingų tinklų skelbimų kokybės balus. Visos pagrindinės platformos atsižvelgia į reklamos paspaudimų rodiklį, įsitraukimą ir aktualumą, tačiau likusios ypatybės gali skirtis.

Google ir Microsoft Advertising paviršutiniškai naudoja panašią metriką, tačiau yra keletas gilesnių metrikos veiksnių. Pavyzdžiui, Google pabrėžia svetainės įkėlimo laiką, saugumą ir taikomumą keliems įrenginiams. Vienas Microsoft taikomų skirtumų yra sumažinti atmetimo rodiklius kokybės balui pagerinti. Apskritai šiuose dviejuose tinkluose  yra taikoma daugybė tų pačių principų, todėl juos galima laikyti panašiais.

Facebook turi labai skirtingą metodą dėl daugelio priežasčių (kurias mes jau aptarėme anksčiau). Pirma, tai nesikliauja paieškos raktiniais žodžiais, todėl daugybė standartinių balo skaičiavimo priemonių čia netinka. Be to, skelbimo PR, atitikimas ir paspaudimo konversijos vaidina svarbų vaidmenį, ir Facebook skaičiuoja tas metrikas. Tačiau konversijos labai priklauso nuo Facebook vartotojų reakcijos (Patinka, Dalintis ir pan.). Palyginimai nukreipia skelbimus vienas į kitą, kai jie nukreipiami į tą pačią grupę, taip ir gaunamas rezultatas.

Twitter skelbimai šiuo atžvilgiu gali būti panašūs į Facebook, nes dauguma konversijų įvyksta su Patinka, Retweet’ų ir Sekimų paspaudimais. Jie taip pat atkreipia dėmesį į naujausius pranešimus, o tai reiškia, kad nuolatinis turinys yra palankus. LinkedIn nelabai atskleidžia, kaip jie skaičiuoja kokybės balus. Jie dažniausiai naudoja įtraukimo metriką ir PR kaip pagrindines priemones, o patobulinus vartotojo patirtį svetainėje galima sumažinti CPC platformoje.