Socialinė žiniasklaida yra nuolat besikeičianti erdvė su daugybe pagrindinių žaidėjų, kurie iškelia reikalavimus ir keičia savo veikimo būdą ir darbo pobūdį, kad neatsiliktų nuo laiko. Be viso to, vartotojų elgsenos tendencijos ir rinkos dalyviai visada keičiasi. Štai kodėl, jei nesate atsargus, jums gali nepasisekti ir „kilimas gali būti ištrauktas tiesiai iš po jūsų“. Laimei, šiame straipsnyje yra didžiausių socialinių tinklų prognozės, kurias kiekvienam rinkodaros specialistui reikia atsiminti šiais metais.

TikTok Prognozės ir Trumpalaikio Turinio Augimas

Socialinių Tinklų Prognozės TikTok

Tuo metu, kai senesnės platformos baiminasi, kad jos eis dinozaurų (arba MySpace) keliu, yra naujų dalyvių, tokių kaip TikTok, kurie pranoksta visus. TikTok greitai tampa nauju mėgstamiausiu Z-kartos jaunimo socialiniu tinklu, ir tai įrodo, kad tai yra patvari platforma, turinti daug įtakos. Tai buvo trečia dažniausiai atsisiunčiama programa 2019 metų pirmąjį ketvirtį, ir yra tik pasirengusi plėsti savo vartotojų bazę. Nuo populiariausių ir geriausiai parduodamų muzikinių gabalų iki naujų memų atsiradimo, ji skatina naują internetinę jaunųjų kartų kalbą. Štai kodėl TikTok traukinyje turėtų būti bet kuri sąmoninga rinkodaros komanda, suprantanti tendencijas.

Kitos socialinės žiniasklaidos prognozės, kurią reikia turėti omeny, yra ta, kad egzistuoja platesnė „trumpalaikio turinio“ tendencija. Toks turinys yra prieinamas tik trumpą laiką ir vėliau išnyksta. Stories Instagram‘e ir Snapchat‘e yra puikūs tokio tipo turinio pavyzdžiai. Tai reiškia bendrą perėjimą prie greitų vaizdo įrašų ir mažiau skiriamą dėmesį turiniui socialinės žiniasklaidos srityje.

Instagram istorijų populiarėjimas

Instagram istorijų populiarėjimas kasmet – diagrama per Statista

Instagram’o populiarėjimą ir augimą nuo 2016 metų galima pamatyti aukščiau pateiktoje diagramoje. Galbūt šio socialinio tinklo tolesnis progresas gali kurį laiką spartėti arba gali sulėtėti, tačiau panašu, kad drastiškų pokyčių nenumatoma.

Socialinės Žiniasklaidos Prognozės Nišinėms Platformoms

Platformų Prognozės

Socialinių tinklų rinkoje atsiranda ir kiti nauji dalyviai, kurie teikia vartotojams tikslinę patirtį. Jie siūlo įvairius būdus vartotojo išraiškai socialiniame tinkle, ir, nors vieni gali būti laikomi naujovėmis, kiti tampa pagrindiniais rinkos dalyviais. Kaip minėta anksčiau, TikTok turi labai specifinį turinio stilių ir vaizdo įrašų nišą. Įmonės bendrauja LinkedIn’e korporatyviniais tikslais ir socialinės žiniasklaidos iniciatyvomis, o kompiuterinių žaidimų mėgėjai bendrauja Twitch’e.

Šios platformos turi įvairias paskirtis ir skirtingus tikslus, ir taip pat jos skirstomos į demografinius segmentus, ir veikia atsižvelgiant į juos. Tai yra priešinga senai Facebook ir Twitter strategijai, kur nuolat atsiranda vis daugiau funkcijų. Siauresnės specifikacijos stilius gali labiau patikti internetinės rinkodaros specialistams, nes tai palengvina segmentavimą, turint demografinius duomenis ir įskaitant tam tikrą amžių ir pomėgius. O tuo metu visa apimantis socialinių tinklų stilius, kuris stengiasi sudominti ir išlaikyti visus vartotojus vienoje bendroje platformoje, gali išnykti. Taip pat yra tikimybė, kad kai nišinės platformos pasiekia savo ribas, jos tiesiog stengiasi išsišakoti ir sukurti didesnį tinklą taip pat, kaip ir Facebook ar Twitter.

Tik laikas parodys.

Socialinė Žiniasklaida – Socialinis Sąmoningumas?

Patinka

Instagram ir Facebook drąsiai eksperimentuoja su naujomis kryptimis, atsikratydamos vienos iš jų pagrindinių išskiriančių savybių: Like’ų. Pagrindiniai socialinės žiniasklaidos rinkos dalyviai vis dar sprendžia, ar atskleisti vartotojų „Patinka“ skaičių po post’ų. Priežastys yra tokios: Like’ai dažnai tampa socialinės vertės rodikliu, o pridedant skaičių prie post’ų gali pakenkti psichinei sveikatai. Taigi abi platformos nori imtis šios iniciatyvos ir sužinoti, ar jos gali kontroliuoti kai kurias socialinės žiniasklaidos stigmas.

Keletas šių globalių tendencijų parodo, kaip socialinės žiniasklaidos suvokimas pasikeitė per pastaruosius porą metų. Pradedant politiniais skandalais ir netikromis naujienomis, baigiant duomenų vagystėmis ir internetiniu ekstremizmu, šioms įmonėms tenka didesnė atsakomybė už tai, kaip jos bendrauja su vartotojais. Tai privertė daugybę įmonių pertvarkyti ir keisti savo veiklą ar darbo pobūdį, kad pataisytų savo įvaizdį.

Tam tikrą postūmį taip pat teikia valdžia, tarptautinės ir įstatymų leidybos institucijos. Pastaraisiais metais ES įgyvendino griežtesnę interneto naudojimo kontrolę, o kitos institucijos ragina imtis tolesnių veiksmų. Tai skatina socialinės žiniasklaidos įmones siekti socialinio sąmoningumo. Nenuostabu, jei įmonės ir toliau įgyvendintų politiką, suteikiančią jiems šiek tiek daugiau socialinio kapitalo tarp vartotojų.

Tai turi įtakos tam, ką galima realizuoti internete. Twitter jau uždraudė politines reklamas savo platformoje, o kitos įmonės taiko daugiau apribojimų.

Perėjimas Prie Vaizdo Įrašų Turinio Tęsis

Vaizdo įrašų turinys

Kita socialinės žiniasklaidos prognozė yra susijusi su žinomais turinio tipais. Vaizdo įrašo formatas turėtų toliau populiarėti, o teksto formatas tik mažės. Tai natūralu, nes tai tampa vis lengviau įkelti ar persiųsti vaizdinius duomenis, ir vaizdo įrašas visada buvo greitas bei paprastas būdas perduoti daug informacijos lengviau suprantamu būdu.

Mes jau minėjome šiek tiek anksčiau apie tai, kaip masiškai išaugo Instagram Stories. Socialinės žiniasklaidos vaizdo įrašai ir reklama taip pat gali sutrumpėti, jei ši tendencija išsišakoja ir sutampa su kitomis tendencijomis. Kiekviena populiari svetainė turi kurti vaizdo įrašų turinį, kad būtų galima išsilaikyti rinkos pagrindiniu dalyviu. Kai kurie tyrimai netgi parodė, kad iki 2022 m. didžioji dalis socialinės žiniasklaidos rinkodaros turinio bus būtent vaizdo įrašų turinys (81 proc. įmonių jau pavaizduoja savo reklamą vaizdo įrašo formatu, palyginti su 63 proc. per praėjusius metus). Nors šis įvertinimas atrodo kraštutinis, jame yra šiek tiek tiesos, ypač susijusios su vaizdo turinio kūrimo ir įkėlimo paprastumu.

Taip pat skaitykite: Facebook 2020: Pagrindinės Socialinės Žiniasklaidos Tendencijos

Join the discussion One Comment