Turinio strategija vykdant internetinę rinkodarą kartu su Facebook reklama turi begalybę funkcijų ir galimybių. Kartais jų būna per daug, ir nenustatę tinkamos darbo eigos reklamos agentūros vadovai gali jaustis apkrauti šiomis didžiulėmis pareigomis. Šiame straipsnyje bus nagrinėjamas jūsų smulkaus verslo (arba kito verslo, jei esate laisvai samdomas vertėjas ar dirbate rinkodaros įmonėje) turinio išankstinio planavimo ir strategijos kūrimo procesas.

Pastaba: Norint užtikrinti šio straipsnio SEO veiksmingumą Lietuvos regione, turinyje yra panaudoti tam tikri raktiniai žodžiai, kurie gali būti parašyti su klaidomis. Tai yra daroma efektyvesnės paieškos tikslais – viskas Jūsų patogumui.

Šia trumpa direktyva tikimės parodyti žingsnis po žingsnio procesą, kuris padės jums suformuluoti išsamias turinio strategijas, įvertinti jų efektyvumą ir nustatyti veiksmo planą. Šiame straipsnyje bus kalbama apie tam tikrus įrankius ir programas, o kitame mūsų straipsnyje apie tai rasite net dar daugiau naudingos informacijos. Skaitykite tą straipsnį norėdami surasti įrankių, nes šis straipsnis skirtas valdymui ir planavimui.

Turinio strategija ir Facebook reklama yra plati tema, todėl čia siekiama išsiaiškinti planavimo etapą. Čia nebus aptariama, kaip suformuluoti turinį, ar kaip nustatyti savo tikslus prieš kuriant turinį. Kiekvienas turinio valdytojas turėtų žinoti šias smulkmenas, kurias aptariame žemiau.

Kas yra turinio strategijos planavimas?

Šiais laikais turinio strategija yra nevienareikšmis, visa apimantis terminas, kurį sudaro daug dalių, nuo elementarių ir akivaizdžių pagrindų iki sudėtinių techninių elementų. Trumpas apibrėžimas, kuris bus šio straipsnio akcentas, yra „tikslų nustatymas ir tinkamo turinio paieška jiems pasiekti“.

Turinio kategorijose gali būti viskas – nuo tinklaraščių iki vaizdo įrašų ir socialinės žiniasklaidos publikacijų naudojantis Facebook reklama. Turinys gali būti įvairus, ir daugeliu atvejų, norint sukurti nuoseklią rinkodaros strategiją, jums reikia visų rūšių žiniasklaidos ir kanalų. Štai kodėl ne tik įmonių, bet ir reklamos agenturos vadovai tiksliai turi žinoti, ko jie siekia, prieš nuspręsdami dėl žiniasklaidos platformos tipo ir turinio.

Dauguma įmonių staiga susidurs su problema, nežinodama, kaip suderinti žiniasklaidą su savo tikslais. Štai kodėl gali prireikti turinio strategijos su apibrėžta metrika.

Svetainės ir rinkodaros turinio tikslų nustatymas

strategijos planavimas iskaitant facebook reklama

Geriausias būdas nustatyti tikslus ir juos išmatuoti yra nuo pat pradžių remtis metrika. Tam tikro našumo rodiklio naudojimas yra patogi priemonė stebint pažangą, nustatant, kokio turinio jums reikia ir kokiai laikmenai/kanalui jis labiausiai tiktų.

  1. Nuspręskite, koks yra jūsų kampanijos pagrindinis tikslas
  2. Pasirinkite metriką, kuri padės jį išmatuoti
  3. Nustatykite keletą tikslų, kuriuos norite pasiekti

Štai keletas rodiklių ir metrikų, kurias galėtumėte naudoti kartu su naudingais turinio rinkodaros patarimais, kaip jas pagerinti.

Įtraukimo metrika

Internetinės žiniasklaidos pasiekiamumas paprastai matuojamas naudojant sąveikos su turiniu statistiką. Tai yra paprasčiausias būdas tai padaryti, jei jūsų galutinis tikslas yra pritraukti daugiau dėmesio jūsų prekės ženklui ir paspartinti jo žinomumą. Mūsų reklamos agenturos didelės patirties pagrindu nustatėme, kad naudodami tokius metodus kaip A/B testavimas arba įskiepiais, tokiais kaip Facebook ir Google pikseliai, galite stebėti žiūrimumą labai konkrečių tikslingų rodiklių atžvilgiu.

Panašiai yra daug SEO įskiepių (pavyzdžiui, Yoast), kurie puikiai veikia turinio valdymo sistemose, tokiose kaip WordPress. Tai gali optimizuoti jūsų turinį ir pagerinti skaitymą rašant ir kuriant.

Ši metrika gali apimti lankytojus, unikalius lankytojus, grįžtančius lankytojus, organinę ir neorganinę paiešką. Siekiant prekės ženklo žinomumo ir didesnio pasiekiamumo, reikia didelės auditorijos. Tačiau, jei labiau norite įvertinti augimą naujose rinkose ar tai, ar didesnės išlaidos skelbimams pritraukia daugiau auditorijos, norėsite įsidėmėti naujus lankytojus, palyginti su skelbimo parodymais, konversijomis ir PR.

Galite pagerinti įtraukimą tikrindami atmetimo rodiklius, pavyzdžiui, nustatydami, kuriuo momentu žmonės palieka jūsų svetainę, ir pakoreguodami ją, kad pasiektumėte maksimalų efektą. Šiais atvejais reklamos agenturos labai vertina turinio audito įrankius, tokius kaip SEMrush. Jei norite prasmingiausios įtraukimo metrikos formos, sumažinkite atmetimo rodiklius ir maksimaliai padidinkite, kiek laiko žmonės lieka jūsų puslapyje.

Organinė paieška

Organinei paieškai skirsime atskirą laiką, nes tai įtraukimo priemonė, kuri gali būti visapusiškai naudinga. Dėl tokių paieškų žmonėms daug lengviau rasti jūsų verslą, kai jie ieško tam tikrų raktinių žodžių pagrindu. Tam reikia daugiau planavimo nei pinigų (skirtingai nuo neorganinės (mokamos) priemonių, tokių kaip reklama). Gera SEO turinio strategija turėtų apimti straipsnius, tinklalapius, vaizdus ir vaizdo įrašus.

Organinės paieškos skatinimas yra raktinių žodžių nustatymas, tinkamų schemų nustatymas ir taikymas, ir registracija išorinėse platformose. Tokios platformos kaip socialinės žiniasklaidos svetainės apskritai yra privalomos, tačiau taip pat gali būti puiku turėti puslapių verslo svetainėse, tokiose kaip Tripadvisor ar Sortlist. Tai sukuria papildomą srautą jūsų priekinio ženklo link, kuris ilgainiui gali būti tiktai veiksmingas.

Kita priežastis, dėl kurios organinė paieška yra palanki, yra ta, kad tai tikrai naudinga norint pagerinti asmeninius fizinius apsilankymus jūsų versle per vietinį SEO. Taip yra dėl to, kaip Google paieškos teikia pirmenybę fiziniam artumui. Jei žmogus ieško paslaugos šalia jo, tai bus vienas geriausių rezultatų. Ankstesniuose straipsniuose taip pat išsamiau aptarėme, kaip tai padeda restoranams, vietoms ir renginių organizatoriams.

Jūsų Google My Business profilis gali būti svarbus veiksnys, kaip mes taip pat nurodėme ankstesniuose straipsniuose. Taip pat būtinai pateikite visą reikalingą informaciją Žemėlapiuose, taip pat reguliariai atnaujinkite savo įrašus. Be to, į savo svetainę ir trečiųjų šalių svetaines, pavyzdžiui Yelp, įdėkite nuorodas į savo įmonės vietovę.

Pardavimai arba lead’ų generavimas ne tik su Facebook reklama

Ne tiek svarbu, kokį turinį naudojate, bet ir kur skelbiate tą turinį. Svetainės, tokios kaip LinkedIn, HubSpot ar Sortlist, gali būti naudingos B2B rinkodarai.

Panašiai B2C operacijos gali labai skirtis. Dažnai galite susieti savo paskelbtą turinį su Amazon ar Etsy puslapiu. Visa tai skatina lankytojus grįžti į parduotuvę.

Gali tekti įvertinti pardavimus ir potencialius klientus pagal atsižvelgiant į vidinę metriką. Norint patikrinti, ar kampanija efektyviai generuoja užklausas ir faktinius pardavimus, reikia suprasti IG ir skirtumą tarp apsilankymų ir konversijų svarbos. Galite prisidėti prie proceso tapdami tam tikrų svetainių partneriais arba naudodamiesi tokiomis paslaugomis kaip LinkedIn premium.

Autoritetas kalbant tam tikra tema

SERP ir oficialios atgalinės nuorodos čia yra gana svarbios. Jei jūsų įmonė pirmiausia nėra suinteresuota pritraukti daug lankytojų ar potencialių klientų, o labiau nori būti tam tikros srities autoritetas, jūsų veiksmo planas bus šiek tiek kitoks. Geriausias būdas tai paskatinti yra gauti atgalines nuorodas (į ir iš) patikimų šaltinių. Tai gali būti oficialūs šaltiniai, žurnalai, pripažintos naujienų svetainės ir vyriausybės tinklapiai.

Jei norite pasinaudoti šia priemone, galbūt norėsite pamatyti, kaip gerai veikia jūsų organinės paieškos rodikliai. Koks yra jūsų paieškos variklio atsakas? Ar jūsų straipsniai yra bendrinami ir nurodomi? Norėdami pagreitinti šį procesą, galite pabandyti pateikti savo straipsnius oficialioms trečiosioms šalims. Taip pat galite paprašyti jų grįžti prie jūsų turinio pridėjus naujos informacijos.

Kitas būdas pagerinti šią metriką ir palengvinti jūsų įrašų paiešką yra padidinti įrašų matomumą ir pridėti žymes. Google dažnai laiko svetaines, kuriose yra daug turinio tam tikra tema, kaip geresnį šaltinį, dėl kurio srautas nukreipiamas į jį ir padidėja tikimybė, kad jis bus autoritetingas tam tikros temos atžvilgiu. Patariame organizuoti turinį su žymėmis, sudėti savo straipsnius į turinio temų grupes ir naudoti atitinkamus raktinius žodžius.

Instagram ar Facebook reklama skelbiant įrašus

Instagram ar Facebook reklama skelbiant įrašus

Kalbant apie socialinę žiniasklaidą, negalvokite tik apie tai, kaip įtraukti auditoriją. Taip pat reikia apsvarstyti, ar jūsų kuriamas turinys atitinka pačią terpę. Tai, ko žmonės ieško Instagram platformoje, labai skiriasi nuo to, kaip atrodo Twitter ar Facebook reklama ir ko lankytojai ieško tose platformose. Skelbdami tuos pačius dalykus kiekvienoje platformoje, jūsų rinkodaros veiksmai gali būti neefektyvūs.

Šiame skyriuje aptariame įrašus (įskaitant tviterius ir istorijas). Jei norite nustatyti, kas daro socialinės žiniasklaidos turinį sėkmingą, patartina sekti, ar atitinkate platformos standartus, vartotojų lūkesčius, turinio kokybę ir paskelbimo laiką. Yra daug kitų veiksnių, tačiau šitie yra pagrindiniai, į kuriuos galite atsižvelgti ir juos kontroliuoti.

Kaip turėtų atrodyti Facebook reklama ir pranešimų socialinėje žiniasklaidoje dizainas

Bet kokia Facebook reklama ir jos turinio paskelbimo strategija skirtųsi nuo Instagram žiniasklaidos. Facebook reklama gali suteikti daugiau erdvės norint paskelbti įvairius skelbimus. Facebook ir Twitter žiniasklaidos vartotojai linkę skaityti daugiau teksto ir spustelėti nuorodas siekiant pereiti į kitus puslapius. Tai žymiai skiriasi nuo to, kaip veikia Instagram ir ką vartotojai tikisi jame pamatyti.

Instagram yra kur kas vaizdingesnis, taigi jame pastebėtina mažiau teksto ir daugiau lengvai įsisavinamo vaizdinio turinio. Taip pat būtų geriau koreguoti Instagram įrašus, kad atitiktų programų mobiliesiems turinio standartus, nes kur kas daugiau žmonių ja naudojasi per mobiliuosius įrenginius. Panašios taisyklės taikomos TikTok žiniasklaidai, tačiau nepamirškite, kad TikTok yra daug labiau orientuotas į vaizdo įrašus palyginti su paveikslėliais.

Galite labiau išsiskirti naudodami interaktyvius socialinės žiniasklaidos įrašus, įskaitant  apklausas, interaktyvias infografijas, viktorinas ir kitus. Turinio kūrimo tendencijos rodo, kad interaktyvūs socialinės žiniasklaidos įrašai skatina kur kas labiau įsitraukti ir išsiskiria iš standartinio reklaminio turinio.

Visos socialinės žiniasklaidos svetainės taip pat siūlo mokamas turinio reklamos paslaugas, pavyzdžiui, Facebook reklama verslui. Tai naudinga ir veiksminga priemonė plečiant veiklą, tačiau įsitikinkite, kad naudojimas atitinka jūsų tikslus. Kalbant apie įtraukimą į socialinę žiniasklaidą, skelbimų ir įrašų iškelimas mokamos reklamos pagalba gali būti efektyvesnis, tačiau galbūt norėsite investuoti į tai, kad labiau reklamuotumėte savo puslapius ir pritrauktumėte daugiau sekėjų, o ne keltumėte straipsnius ar atskirus elementus.

Kalbant apie sekėjus…

Sekėjų ar prenumeratorių skaičiaus didinimas su Facebook reklama

Sekėjų ar prenumeratorių skaičiaus didinimas su Facebook reklama

Facebook reklama ir turinio kūrimas socialinėje žiniasklaidoje išsivystė per pastarąjį dešimtmetį ir viena dažniausiai naudojamų praktikų buvo raginimas veikti (CTA). CTA dabar pasirodo kiekvieno YouTube vaizdo įrašo pabaigoje (Patinka, Prenumeruoti ir Komentuoti). Jie taip pat rodomi ne tik socialinėje žiniasklaidoje, bet ir reklamjuostėse ar tinklalapiuose, kuriuose yra skiltys „sekite mus socialinėje žiniasklaidoje“. Kartais tai yra geri priminimai, nes vartotojas ar svetainės lankytojas gali pamiršti ją pamėgti ar ja pasidalinti, net jei jam patiko jūsų turinys.

Be raginimų veikti, galite susieti kitas paskyras arba prisijungti prie žinomų chat’ų. Pastovus ir stabiliai skelbiamas turinys yra užtikrinta bet kurio puslapio auginimo priemonė, tačiau turinį reikia pritaikyti prie žmonių interesų ar virusinių tendencijų. TVS kalendorius gali padėti išlaikyti nuoseklumą, tačiau norint laikytis griežto paskelbimo tvarkaraščio galite praleisti naujausias tendencijas ir netekti aktualumo.

Atsižvelkite į renginius ir aktualijas, kad galėtumėte tinkamai paruošti turinį. Jei tikėtina, kad tam tikras renginys sulauks gausaus lankytojų internete srauto, tai yra jūsų laikas pasirodyti toje socialinėje žiniasklaidoje. Ne visada galite sukurti tendencijas, tačiau kai kas yra cikliška. Kalėdos, Helovinas ir kiti šventiniai laikotarpiai gali būti puikus metas pritraukti daugiau sekėjų naudojant specialius pasiūlymus arba tiesiog susijusį turinį.

Turinio kanalo platinimo strategija

Gera turinio skelbimo strategija gali padėti laiku skelbti straipsnius ar įrašus. Tai reiškia, kad reikia rasti tinkamas žymas ir raktinius žodžius, išrikiuoti savo įrašus ir paskelbti juos efektyviausiu metu. Jei tai atrodo bauginanti, nesijaudinkite: yra programų-padėjėjų ir svetainių, kurios optimizuoja paskelbimo laiką ir randa geriausias dienos žymas.

Be to, nustatykite savo socialinės žiniasklaidos įrašus tokiose turinio platinimo platformose kaip Buffer. Tai padeda iš anksto planuoti turinį ir taip pat surinkti svarbią statistiką apie našumo metriką. Bet kuris rinkodaros turinio kūrėjas turėtų stebėti metriką ir priimti sprendimus atsižvelgiant į statistiką, vietoj to, kad spręstų iš oro.

Jei jūsų verslas gali sau tai leisti, šiems darbams atlikti galite samdyti turinio kūrimo ir rinkodaros paslaugų teikėjus. Jie gali perimti turinio skelbimo pareigas ir (priklausomai nuo įmonės) padėti patenkinti visus jūsų turinio kūrimo poreikius.